Thursday, March 17, 2016

Päev 70. Parim kaitse on rünnak

Autor: Dean Briggs, TheCall

"Ta õpetab mu käsi sõdima ... ma tahan jälitada oma vaenlasi ja nad kätte saada" (Ps. 18:35, 38)

Mõtisklus
Sir Winston Churchill oli suurepärane juht, kui arvestada tema aukartustäratavat ülesannet. Oktoobriks 1941 oli London muutunud pommitatud tühermaaks ja kõigi närvid olid pingul. Pariis oli langenud ja Hitler näis peatumatu, kuid Churchill jäi kõigutamatuks. Olles hämmastunud Saksa sõjamasinast, pööras peaminister siiski tähelepanu rünnakule. Churchill mõistis, et peamiselt kaitsev strateegia viib pikapeale alati taganemiseni. Kui uut territooriumi ei alistata, ei suudeta alal hoida ka vana. Kui sa ei valitse oma vaenlast raudsauaga, paneb ta su kaela ümber rauast ikke. Oma mälestustes selgitab "Briti lõvi" strateegilist vajadust kiiresti lahing vaenlaseni viia ning rünnata teda kogu jõuga. Polnud piisav, et London pidi taluma pomme, nad olid sunnitud ründama.

"(Kui) Admiral Keyesi vahetas välja kapten lord Louis Mountbatten, olime ikka veel kitsikuses ja meie ainus liitlane, Venemaa, tundus olevat lähedal kaotusele. Siiski olin otsustanud valmistada ette sissetung mandrile kui peaks avanema võimalus. Selleks, et sissetung Ühendkuningriigist oleks edukas, tuleb leiutada ja valmistada uued sõjamasinad, kolme lahinguüksust tuleb koolitada planeerima ja võitlema kui üks meeskond, seda kõike peab toetama riigi tööstus ning kogu saar peab muutuma sõjalaagriks, kust saab käivitada kõigi aegade suurima mererünnaku.

"Kui Mountbatten külastas mind Chequersis enne uute ülesannete kallal tööleasumist, ütlesin ma talle tema enda sõnade kohaselt: "Peate planeerima rünnakut. Keskstaabis ei tohi te kunagi mõelda kaitsepositsioonilt”. See juhtiski tema tegutsemisi."

Üle kogu California ning Ameerika Ühendriikide ja teistes riikides on tuhanded kogunenud sõjakaks ja auliseks palveks. Aga kõigepealt, et olla tõhus, peab teadma, kes sa oled. Kui sa seda mõistad, saad aru, et Kristuse ekklesia on kutsutud purustama vaenlase kuningriiki.

Ka Jeesuse sõnavara viitab rünnakule sama selgelt kui Churchilli ütlus: Rünnake väravaid! Minge kõike maailma! Tehke kõik endast olenev kuni "maailma kuningriik on saanud meie Issanda ja Tema Kristuse omaks" (Ilm 11:15). See on põhjus, miks ka meie peame saama Kristuse ilmutuse nagu Peetruski. Alles siis, kui äralangenud inimene mõistab Jeesuse juhtrolli suurust ja totaalsust ajaloos, on ta valmis kaasa lööma suures ettevõtmises, mis teeb avalikuks Kristuse tahte maa peal, nagu see on taevas.

Pühakiri on kui suur “ühenda-kõik-punktid” pilt. Matteuse 16. peatükis ühendab Peetrus lõpuks kõiki punktid ja vihjed viisil, mida isegi Ristija Johannes ilmselt ei taibanud. Sest Johannese jaoks oli Jeesus Jumala Tall, ja ka see, kes ristib vaimu ja tulega. Aga kui Kristus seisab oma jüngrite ees, küsides: "Kes ma olen?", tabab Peetrust plahvatuslikult jumalik inspiratsioon ning ta mõistab, kuidas kõik punktid ühendada. "Sina oled see mees! Kõikide valitsejate valitseja! Tõotatud Taaveti poeg, kõikide kuningas." Jeesus haarab sellest hetkest, et teatada oma ülevõtmisplaan. Ta hajutab oma valitsuse vendade kogule.

"Sul on õigus, Peetrus! Ja kuna ma olen see valitseja, ütlen ma, et sinagi oled. Ja sellele kaljule ma ehitan oma ekklesia." Ekklesia moodustamine oli täielikus sõltuvuses sellest ilmutusest, et Jeesus on Kristus. See teadmine tekitab usaldust palves. Selle kaudu tuli kokku esimene uue lepingu taevane valitsus maa peal.

Palve
"Isa, pane mu süda innukalt armastama. Lase mul tunda, mõtelda ja tegutseda nii palves kui ka tegudes vastavalt Sinu soovile, et Kristus saaks avalikuks igas ühiskondlikus valdkonnas. Aita, et mul ei oleks passiivne vaim, vaid vaim, mida õhutavad üles jumaliku armastuse tormid: kadunud hingede, õigluse ja armu pärast”.

No comments:

Post a Comment